Dziewczyna do wynajęcia – pol.
Rent-a-girlfriend – eng.
Kanojo, Okarishimasu – jap. Romaji
彼女、お借りします – jap. Kanji
Autor: Miyajima, Reiji
Gatunki: Komedia, Romans, Szkolne, Ecchi
Grupa docelowa: Shounen
Miejsce i czas: Współczesność, Japonia, Miasto


Słowem wstępu.

Jeżeli szukacie jakiegoś lekkiego tytułu na ponure jesienne wieczory to lepiej nie mogliście trafić. Manga jest porywająca, dużo się dzieje, wprowadza w krótkim czasie wiele wątków. Biorąc pod uwagę wygląd okładki, może nam się wydawać że jest to tytuł skierowany głównie do dziewczyn. Nic bardziej mylnego.

Dziewczyna do wynajęcia, Rent-a-girlfriend, 彼女、お借りします  (Kanojo, Okarishimasu)
Dziewczyna do wynajęcia, Rent-a-girlfriend, 彼女、お借りします (Kanojo, Okarishimasu)

Aplikacja do wynajmowania dziewczyn?

Akcja mangi dzieje się głównie w Tokio w czasach współczesnych. Fabuła opowiada o tym jak wyglądało by życie nastolatków/dorosłych gdyby istniała aplikacja gdzie można, by wynająć dziewczynę na przysłowiową randkę. Jedną z takich osób jest Kazuya Kinoshita – 20-to latek studiujący zarządzanie na uniwersytecie w Tokio, który nie ma zbytniego powodzenia u dziewczyn. W wyniku czego jest gotów zrobić dużo by nie zrazić do siebie żadnej z kandydatek. Korzystając z aplikacji do wynajmu dziewczyn wybiera Chizuru Ichinose (Mizuhara) – tajemniczą dziewczynę, która z czasem pokazuje swoją prawdziwą osobowość. Podczas czytania 1 tomu mangi spotkamy również Mami Nanami – Pierwszą dziewczynę Kazuyi, dziewczynę która go rzuciła. Jest jak pies ogrodnika – sam nie zje i drugiemu nie da. Jest chyba najciekawszą postacią, która pojawia się w mandze. Opisanie jej charakteru graniczy z cudem. Raz zachowuje się tak, że lepiej do niej nie podchodzi, by za sekundę być przemiłą dziewczyną.
Poza tym w komiksie pojawia się sporo innych postaci, które mają ciekawe osobowości. Podczas czytania doświadczycie wielu emocji, które na pewno was zaskoczą. Dzięki kontrowersyjności samego tytułu czytelnik na wstępie jest zachęcony do wgłębienia się w lekturę i ku jego uciesze fabuła nie zawodzi. Nie jest to typowa komedia romantyczna jakie znacie lub poznacie, pojawia się wiele wątków skierowanych do męskiego i damskiego grona, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Dziewczyna do wynajęcia, Rent-a-girlfriend, 彼女、お借りします  (Kanojo, Okarishimasu)
Dziewczyna do wynajęcia, Rent-a-girlfriend, 彼女、お借りします (Kanojo, Okarishimasu)

Podsumowanie.

Jak dla mnie manga jest idealna dla każdego. Miło spędziłem przy niej czas, była bardzo lekka i przyjemna. Bez problemu poleciłbym ją wszystkim, tym co już mają za sobą parę tytułów, a także tym, którzy dopiero zaczynają przygodę z tego typu komiksami. Pomysł dość nietuzinkowy, jest jak powiew świeżego powietrza pośród tytułów tego samego gatunku.

Mangę można zakupić na stronie wydawnictwa. Na chwilę obecną został przetłumaczony tylko 1 tom, gdyż tłumaczenia pozostałych zeszytów są w trakcie prac. Planowana premiera 2 tomu jest wyznaczona w okolicach 15 grudnia br.
Po resztę informacji zapraszam na stronę wydawnictwa waneko.pl

SERIAOPRAWAISBN seriiISBN tomuDATA PREMIERYLICZBA STRONDruk
Japońska manga miękka978-83-8096-876-9978-83-8096-877-62020-11-02 192cz.-b.

WSPOMÓŻ SERWIS

>> Prosimy - oceń nasz post <<

Średnia ocena 4.6 / 5. Liczba ocen: 36

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here