Historia | Dom Wydawniczy Rebis

Jerzy Rostkowski był autorem wielu książek, w których odkrywa tajemnice historii naszego kraju. Jest on człowiekiem, którego wiedza, dociekliwość, pasja oraz intuicja badawcza prowadzą nierzadko do niezwykłych odkryć. Dzięki Wydawnictwu Rebis, które przesłało nam jego najnowsze dzieło możemy podzielić się z wami naszymi wrażeniami.


Polskie kobiety wywiadu.

Jest to książka w, której opisana została historia niezwykłych, wyjątkowych kobiet, które swoimi życiowymi wyborami zapisały się w historii Polski. Każdy rozdział dokładnie opisuje losy Polskich agentek. Autor w swojej twórczości opisał między innymi Władysławę Srzednicką-Macieszę, Krystynę Skarbek, Klementynę Mańkowską, które każdego dnia ryzykowały życie dla dobra ojczyzny.

Władysław Srzednicka Fot. ze zbiorów Biblioteki Jagiellońskiej w Krakowie
Władysław Srzednicka Fot. ze zbiorów Biblioteki Jagiellońskiej w Krakowie

Jest to również opowieść o tym, jak wydarzenia z XX wieku wpłynęły na kobiety, które postanowiły wziąć losy w swoje ręce. Każda opisana w powieści arystokratka działała “za kulisami” polityki i wielkich wydarzeń w tamtym okresie czasu. Każda z nich niejednokrotnie decydowała zarówno o swoim losie i życiu jak i wielu innych osób oraz o tym w jakim kierunku będzie zmierzał bieg historii.

W działaniach wywiadów na całym świecie kobiety często grały pierwsze skrzypce. Warto zaznaczyć, że już w Starym Testamencie została opisana Judyta, pierwsza kobieta, agentka. “Nie bez przyczyny opisuję tu dłużej historię pierwszej agentki przedstawioną w Starym Testamencie, obrazuje bowiem ona doskonale ponadczasowe reguły, które były, są i chyba zawsze będą aktualne w pracy szpiegów w spódnicy. No, może z jednym wyjątkiem – teraz częściej agentki przywdziewają spodnie, ale inteligencja, spryt, umiejętność wykorzystywania urody i kobiecego wdzięku połączone z oddaniem sprawie, za którą walczą, zawsze będą dla tej części agentury cechy decydujące o powodzeniu misji.”

Cieszę się, że Pan Rostkowski postanowił odkopać historię tych kobiet i pokazać, jak wielką i ważną rolę odgrywały kobiety podczas II wojny światowej. Dzięki temu uchronił te niezwykłe kobiety, które ryzykowały swoim życiem przed całkowitym zapomnieniem.

Książkę można zakupić między innymi na stronie Wydawnictwa.

SERIAOPRAWAISBNWYDANIEDATA PREMIERYLICZBA STRONFORMAT
Historiacałopapierowa978-83-8062-210-41 (2020)2020-10-27376150×225

WSPOMÓŻ SERWIS

>> Prosimy - oceń nasz post <<

Średnia ocena 4.7 / 5. Liczba ocen: 144