Gatunek: sci-fi | 2020 | Hiszpania | Serial Netflix.

Mur to kolejna odsłona pandemicznej mody w serialach jaką funduje nam NETFLIX. Po całkiem niezłym Ku jezioru/To the lake przyszła spora zniżka formy. Czy Mur jest jednak wart obejrzenia 13 odcinków? Przeczytajcie recenzję i oceńcie sami.

Madryt rok 2045 – Hiszpania jak reszta powojennej Europy zmaga się nie tylko z kryzysem gospodarczym, politycznym ale i pandemią śmiertelnego wirusa. Sama stolica została podzielona na 2 strefy. W pierwszej “bezpiecznej” strefie mieszka establishment i elita rządząca. Od strefy drugiej zamieszkiwanej przez biedną i zmarginalizowaną część społeczeństwa oddzielą ją tytułowy mur. Autorytarne rządy mają zapewnić przetrwanie i bezpieczeństwo co nie jest jednak zgodne z rzeczywistością.

Mur | La Valla - Netflix 2020
Mur | La Valla – serial sci-fi Netflix 2020.

Terror rządzących.

Czasy demokracji dawno minęły. Konflikt jaki garnął Europę wyłonił autorytarne rządy. Za cenę obietnicy bezpieczeństwa społeczeństwo dało przyzwolenie władzy na ograniczenie praw i swobód. W całej nowej sytuacji najlepiej radzi sobie rządząca elita, która bez skrupułów korzysta z pełnych luksusów kosztem reszty obywateli. Zagrożenie wirusem na, którego nie ma lekarstwa ani szczepionki jest paraliżujące. Z tymi wszystkimi zagrożeniami zmierzyć się musi rodzina Hugo z córką Martą i Emilia.

Mur | La Valla – serial sci-fi | 2020 – Netflix

Tajemnica Marty. Tajne badania.

Rząd skrycie prowadzi badania nad szczepionką na wirusa. Trzymanie ich w tajemnicy ma uzasadnienie – nie są to etyczne badania. Jak się okaże kluczową rolę odegra tu Marta – córka Hugo. Rodzina będzie musiała walczyć z rządem, intrygami – powoli poznając prawdę.

Mur – kolejna słaba pozycja NETFLIX’a.

Niestety ale Mur to słaby serial. Widać to na każdym kroku. Najbardziej rzucające się w oczy jest otoczenie, które zamiera, gdy kamera ukazuje głównych bohaterów – co mnie strasznie irytuje. Scenografia również nie jest wyszukana a niski budżet widać wszędzie. Chyba już musimy przywyknąć do takich seriali, których NETFLIX tworzy dziesiątki, setki. Tutaj liczy się już tylko ilość. Przebrnąłem przez 13 odcinków ale nie czekam już na drugi sezon.

 

O serialu:
Tytuł oryginalny:
La Valla
Data premiery: 19.01.2020
Gatunek: Sci-fi
Produkcja: Daniel Écija
Aktorzy: Ángela Molina, Olivia Molina, Unax Ugalde

WSPOMÓŻ SERWIS

>> Prosimy - oceń nasz post <<

Średnia ocena 4.8 / 5. Liczba ocen: 124

17 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here