Gatunek: Dramat, kryminał | 2017 -2021 r. | NETFLIX

Dobry księgowy i narkotykowy kartel.

Marty Byrde codziennie żmudnie wykonuje swoją pracę. Wraz z wspólnikiem prowadzi firmę rozliczeniową. Ma stabilne choć nudne życie co odbija się na jego małżeństwie. Dwójka dorastających dzieci (syn i córka), stały niezły dochód, ładna żona (która go zdradza) po prostu standardowa nuda. Wszystko zmienia się tak jak to często w życiu bywa w ciągu jednej chwili. Wspólnik Martiego oszukiwał “kluczowego Klienta” co nie uszło jego uwadze i jak to bywa podczas takiej zabawy z mafią kończy rozpuszczony w kwasie a sam Byrde w ostatniej chwili unika tego samego losu obiecując wyprać gigantyczne pieniądze dla kartelu z Meksyku. W takiej chwili każdy z nas obiecałby wszystko tylko po to aby przeżyć. Co będzie później nie jest ważne – liczy się przeżycie tu i teraz.

Od teraz życie Marty’iego i jego rodziny zmienia się o 180 stopni. Marty musi spełnić swoją obietnicę inaczej zginie wraz z rodziną. Przed bezwzględnym kartelem nie ma bowiem ucieczki. Ma termin i musi go dotrzymać. Początkowo myśli o ucieczce ale zdaje sobie sprawę, że to się nie uda.

Ozark - recenzja.
OZARK – serial Netflix.

Wszystko aby przeżyć.

Wkrótce o wszystkim dowiaduje się jego żona Wendy i dzieci. Tego nie da się ukryć tym bardziej, że wszyscy muszą przeprowadzić się z Chicago do peryferyjnego Lake Ozark, gdzie Marty ma zamiar wyprać pieniądze kartelu. Jest świetnym księgowym i ma swój “system” ale czy to wystarczy?. Musi przecież grać na czas bo zdaje sobie sprawę, że blefował i obiecał coś nierealnego – ale czy rzeczywiście mu się nie uda?

Szybko jego podporą staje się Wendy. W pewnym momencie jest nawet na pierwszy planie. To ona podejmuje najtrudniejsze decyzje a takich nie brakuje. Muszą wybierać pomiędzy mniejszym złem a ich śmiercią. Często taka decyzja kończy się czyjąś śmiercią. Los rodziny jest jednak najważniejszy – przy tym Marty stara się zawsze ostrzec, dać wybór niewygodnym dla kartelu osobom. Pomimo sytuacji w jakiej się znalazł nie chce być złym człowiekiem.

Serial OZARK | Trailer.

Plan na przetrwanie.

Marty ma plan i pomimo nieoczekiwanym sytuacjom udaje mu się iść na przód. Nieustannie lawiruje pomimo kolejnych problemów. Pojawia się mafia z Chicago, lokalni “plantatorzy maku” , FBI i polityka. Jest coraz gorzej a jednocześnie coraz lepiej.

Ozark - recenzja.
Ozark – 4 sezony e NETFLIX.

Świetny, trzymający w napięciu, nie szablonowy.

Bez wątpienia jest to jeden z najlepszych seriali dostępnych na platformie NETFLIX. Obecnie 4 sezony ogląda się bez cienia nudy. Mamy tu wszystko co jest niezbędne aby serial nas wciągał do ostatniego odcinka. Jest świetna gra aktorska, doskonały scenariusz i równie dobre sceny. Mamy akcje, elementy zaskoczenia i ciągłe napięcie. Oglądając OZARK nie można się nudzić przez ani jeden odcinek z 4 sezonów. Nie będę opisywał nic więcej aby nie spojlerować i nie psuć wam zabawy.

 

O serialu:
Tytuł oryginalny:
Ozark
Data premiery: 21.07.2017
Gatunek: Dramat, kryminał
Twórcy: Bill Dubuque, Mark Williams
Aktorzy: Jason Bateman, Laura Linney, Sofia Hublitz, Skylar Gaertner, Julia Garner

WSPOMÓŻ SERWIS

>> Prosimy - oceń nasz post <<

Średnia ocena 5 / 5. Liczba ocen: 5

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here