Serial Glitch | 2015
Serial Glitch | 2015 | Netflix

Gatunek: dramat | sci-fi | 2015 –

Małe australijskie miasteczko Yoorana z posterunkiem policji, kościołem, przychodnią, ratuszem, cmentarzem i 6 “pewnymi osobami”. Nie są to zwykłe osoby – wstały z martwych i nikt w tym one same nie wie jaki jest tego powód. Co ich łączy i kto lub co ich przywróciło do życia. Tak w wielkim skrócie można by opisać serial GLITCH. 

Poszukiwanie odpowiedzi | Druga szansa?.

Pierwszy sezon Glitch wyprodukowała ABC1. Po sukcesie jaki osiągnął serial w Australii – NETFLIX wykupił do niego prawa i zrealizował drugi sezon. Czy równie udany?

Odcinek premierowy rozpoczyna się “mocnym uderzeniem”. Widzimy sceny niczym z “nocy żywych trupów” – wygrzebujących się z ziemi na cmentarzu nagich ludzi, którzy dodatkowo wydają się być w szoku i nie zdają sobie sprawy ze swojego położenia.

Serial zapowiada się bardzo ciekawie  niemniej w kolejnych odcinkach zwalnia i rozczarowuje. Po pierwszym odcinku liczyłem na więcej akcji:) . Głównym wątkiem serialu jest szukanie odpowiedzi kto i po co “wybudził” naszą szóstkę. Dodatkowo wraz z rozwojem akcji ożywieni próbują przypomnieć sobie swoje wcześniejsze życie – gdyż jak się okazuje ich pamięć jest szczątkowa. Jedną z owych “postaci” jest żona policjanta, która zmarła na raka dwa lata wcześniej. Wśród ożywionych nie ma korelacji – pochodzą z różnych epok, są w różnym wieku, różnej płci i orientacji.  Aby dodać jeszcze tajemniczości i dramaturgii bohaterowie nie mogą opuścić miasta – grozi im bowiem rozsypanie się w proch niczym wampirom wystawionym na działanie promieni słonecznych. Ich “strefę życia” ogranicza niewidoczna granica, która na dodatek się kurczy.

Serial Glitch | Sezon 1 | Trailer

Gra aktorska nie jest tu nazbyt wyszukana a główny bohater grający policjanta ( Jamesa Hayesa ) w tej roli Patrick Brammall może trochę irytować. Sama akcja również nie rozwija się zbyt szybko. Nie ma tu spektakularnych zwrotów akcji, które mogą zaskoczyć oglądającego. Kolejne odcinki mogą po prostu trochę nużyć. Mimo tych mankamentów ,całościowo serial zasługuje na uwagę i mogę jak najbardziej polecić jako ciekawą propozycję NETFLIXa. Samo zakończenie drugiego sezonu pozostawia dobre wrażenie i sugeruje pojawienie się wkrótce 3 sezonu – miejmy nadzieję ciekawszego i bardzie porywającego.

 

O serialu:
Tytuł oryginalny:
Glitch
Data emisji: 2018
Gatunek: Sci-fi
Ilość odcinków: 10 odcinków I sezon
Twórcy:Tony Ayres, Louise Fox

>> Prosimy - oceń nasz post <<

Średnia ocena / 5. Liczba ocen:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here