Gatunek: horror, thriller | 2020 | Hiszpania | HBO

30 srebrników – sam tytuł de facto już zdradza nam tematykę serialu. Tak – mamy tu nawiązanie do 30 srebrników jakie Judasz otrzymał za wydanie Jezusa. I jak się domyślacie monety przetrwały do współczesności, mają moc i ktoś lub coś bardzo chce je mieć i zrobi wszystko aby tego dokonać. Złe moce, duchy, potwory – to wszystko będzie się dziać.

30 srebrników | 30 Monedas - sezon 1.
30 srebrników | 30 Monedas – sezon 1.

Ojciec Vergara, weterynarz Elena i burmistrz Paco.

Po wstępnej i bardzo dynamicznej akcji, która odbywa się w Szwajcarii szybko przenosimy się do małego miasteczka w Hiszpanii gdzie toczyć się będzie większość akcji serialu. Przybywa tam również nowy proboszcz Ojciec Vergara (Eduard Fernández). Dość specyficzny – jest również egzorcystą, trenuje boks, pali, nie wygląda na przesadnie wierzącego. Jak się okazuje ma też swoje tajemnice a jego przybycie do Hiszpanii jest tak na prawdę zesłaniem.

30 srebrników - Ojciec Vergara
30 srebrników / 30 Monedas – sezon 1 | Ojciec Vergara

Potwór, opętanie, demony…

Wkrótce po przybiciu Ojca Vergara w mieście dochodzi do wręcz makabrycznych zdarzeń. Na jednej z farm krowa rodzi “ludzkie dziecko”. I tak zaczyna się cały cykl niewytłumaczalnych zdarzeń w, które jak się wydaje nie wierzy sam ksiądz. Walka dobra ze złem nabiera rozpędu. Po stronie zła mamy potwory, demony, opętanych. Dobro jest wspierane przez odważną Panią weterynarz Elenę, jej przyjaciela burmistrza miasta Paco i księdza. Czy zło dopnie swego i odzyska monety? Jaki jest cel, jaką mają moc?

30 srebrników – 30 Monedas – sezon 1 | HBO

30 srebrników | efekty specjalne jak z polskiego Wiedźmina.

Nie da się zwrócić uwagi na CGI, które jest mniej więcej na poziomie polskiej ekranizacji Wiedźmina i pamiętnego smoka. Niestety sceny z potworami są raczej komiczne niż straszne. Mnie na prawdę kilka razy rozbawiły. Momentami aż nie da się na to patrzeć.
Po pierwszym odcinku jest tylko gorzej. Widać zmarnowany potencjał i brak pomysłu scenarzystów na rozwój akcji. 30 Srebrników do serial kina klasy B.

 

O serialu:
Tytuł oryginalny:
30 Monedas
Data premiery: 29.11.2020
Gatunek: Horror/thriller
Reżyseria: Álex de la Iglesia
Aktorzy: Eduard Fernández, Megan Montaner, Miguel Ángel Silvestre, Macarena Gómez

WSPOMÓŻ SERWIS

>> Prosimy - oceń nasz post <<

Średnia ocena 4.8 / 5. Liczba ocen: 120

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here