Gatunek: Bajka, film dla dzieci | 2020.

Sonic większości dorosłym kojarzy się z znaną od lat serią gier. Chociaż od debiutu, który miał miejsce w 1991 r. minęły prawie trzy dekady wielu z obecnych 30latków świetnie pamięta niebieskiego superszybkiego Jeża.

Sonic -gra SEGA - 1991
Sonic -gra SEGA – 1991.

Powrót po latach. Ale czy udany?

Sonic to film skierowany do najmłodszych widzów, nie można zatem oceniać go w kontekście dorosłego. Sama historia jest bardzo prosta i oparta na schemacie walki dobra ze złem. Co jest dość oczywiste z uwagi na młodych widzów. Film ma bowiem mieć jasny przekaz – dobro zwycięża, zło przegrywa. Wszystko to zostało udekorowane postaciami z gry. Mamy tu oczywiście szybkiego jak błyskawicę jeża Sonic’a i jego wroga Doktora Ivo Robotnik’a – w tej roli Jim Carrey.

Niebieski jeż Sonic
Sonic. Szybki jak błyskawica.

Szybki jak błyskawica niebieski “diabeł”.

Sam jeż Sonic jest postacią zabawną i jednocześnie tragiczną. Mamy możliwość wczucia się w jego niezwykle samotne życie. Jak wiemy nie pochodzi z Ziemi i musi unikać kontaktu z ludźmi. Żyje zatem tak aby nikt nie odkrył jego istnienia. Oprócz mocy, jaką jest jego szybkość posiada pierścienie dzięki, którym może przenieść się w dowolne miejsce we wszechświecie. Wystarczy, że żuci pierścień i wypowie miejsce w jakie ma zostać przeniesiony.

Sonic - szybki jak błyskawica - recenzja
Sonic – szybki jak błyskawica.

Jego los się zmieni.

Sonic zyska przyjaciela – miejscowego policjanta Toma Wachowskiego – w tej roli James Marsden. W wyniku pewnego incydentu Sonic zostaje zdemaskowany. Musi opuścić swoje bezpieczne schronienie i stanąć do walki z Doktorem Robotnikiem.

Sonic. Szybki jak błyskawica. | Trailer.

Bajka dla dzieci.

Sonic jest skierowany do dzieci i nie oczekujmy zbyt wiele. Oceniam film zatem z perspektywy dziecka. Jest zabawny, a oglądający go mali widzowie mogą przeżywać chwile grozy, smutku i radości. Mój 4-letni syn był zachwycony Sonic’iem do tego stopnia, że oglądał go codziennie przez około 14 dni (Film jest dostępny na HBO GO). Obecnie całymi dniami maluje Sonica, ma też pełno jego figurek. Film spełnia swoją rolę – ma bawić dzieci i tak jest.

 

O filmie:
Tytuł oryginalny:
Sonic the Hedgehog
Data premiery: 28.02.2020
Gatunek: Film dla dzieci
Reżyseria: Jeff Fowler
Aktorzy: Ben Schwartz, James Marsden, Jim Carrey, Tika Sumpter, Natasha Rothwell, Adam Pally

WSPOMÓŻ SERWIS

>> Prosimy - oceń nasz post <<

Średnia ocena 4.8 / 5. Liczba ocen: 120

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here