Biografia | autobiografia | pamiętnik | Dom Wydawniczy Rebis

Andrzej Zaucha jedno z najwybitniejszych nazwisk polskiej estrady. Bezgranicznie zakochany w sztuce, przesiąkniętej krakowskim klimatem. Silnie związany z muzyką oraz teatrem. Fascynujące jest to, że jego ogromy talent pozwolił mu na to aby stał się muzycznym samoukiem. Jego życiorys to ciekawy materiał na książkę. Uwielbiam czytać biografię, bo pozwalają zagłębić się w ludzkie doświadczenia. Historia każdego człowieka uczy nas czegoś o samym sobie.


Poznajemy wielkiego artystę.

Z twórczością Andrzeja Zauchy znam się od dziecka, mam do niej wielki sentyment więc moje oczekiwania co do tej pozycji były dość duże i nie zawiodłam się. Autorzy opowiadają jego historię słowami jego współpracowników, przyjaciół oraz rodziny więc poznajemy jego osobę z wielu punktów widzenia. Znając tragiczne zakończenie życia artysty siadamy do tej lektury w lekko melancholijnym nastroju, natomiast niektóre wątki sprawiają, że na naszych ustach pojawia się uśmiech. Cieszy mnie to, że poznajemy go jako wielkiego artystę, który pomimo swojego ogromnego sukcesu został przede wszystkim człowiekiem, niezwykle pogodnym i wrażliwym. W książce zamieszczonych jest wiele ilustracji, które doskonale oddają klimat dawnych czasów i jeszcze bardziej działają na wyobraźnię. Wokół jego osoby krążą legendy, o jego cudownym dowcipie oraz rzetelności i pracowitości. Utwory, które wykonywał były pisane z myślą o nim i dla niego. Gdy wchodził na scenę, wszyscy wsłuchiwali się w jego niespotykany talent. Takiego artystę pokazuje nam ta opowieść i takiego chcemy go pamiętać.

Serca bicie. Biografia Andrzeja Zauchy” Piotr Baran, Katarzyna Olkowicz | Dom Wydawniczy REBIS

Książkę można zakupić między innymi na stronie Wydawnictwa.

SERIAOPRAWAISBNWYDANIEDATA PREMIERYLICZBA STRONFORMAT
Biografie i powieści biograficznecałopapierowa978-83-8062-631-73 (2020)2020-09-15280160×226

Pozycja ta nie jest jedynie dla wielbicieli jego twórczości, pokazuje niesamowitą wytrwałość w realizacji swoich pasji oraz zaznacza kruchość ludzkiego życia. “C’est la vie” idealny tytuł dla posumowania tej biografii. Szczegółowy opis książki znajdziecie na stronie wydawcy.WSPOMÓŻ SERWIS

>> Prosimy - oceń nasz post <<

Średnia ocena 4.6 / 5. Liczba ocen: 35