Gatunek: dokumentalny | rozrywkowy | 2020 | Netflix

W sieci danych”- polski tytuł sugeruje, iż jest to program poświęcony Internetowi czy też nowoczesnym technologiom. I z takim nastawieniem przystąpiłem do oglądania 6 odcinków. Nie oceniaj książki po okładce – taka maksyma ma tutaj jak najbardziej zastosowanie (po polskiej okładce – warto doprecyzować). Oryginalny tytuł “Connected” jest bardziej trafny. Larif Nasser – dziennikarz i prowadzący stara się przedstawić jak z pozoru nieistotne dla nas elementy mają oddziaływanie globalne. Czy jest to piasek znad Sahary czy też ludzkie odchody. No bo kto na co dzień zastanawia się, jaki wpływ na świat i jego samego mają tak prozaiczne i z pozoru nieważne rzeczy. Poruszane są również tematy technologi i bezpieczeństwa w naszym życiu – wykorzystywanie selfie przez programy uczące się rozpoznawania twarzy, czy też dane zbierane przez serwisy społecznościowe.

W sieci danych - Connected | Netflix
W sieci danych – Connected | Netflix

Kontrowersyjne tematy, rozmach i luz prowadzącego.

Cała koncepcja “W cieci danych” to przedstawienie nauki w postaci bardziej przystępnej dla widza prezentując tematy nie poruszane na co dzień w programach naukowych w dość specyficzny sposób (głównie dzięki prowadzącemu). Informacje przekazane mają szokować – czy tak jest? Musicie ocenić sami – wszystko zależy od stopnia wiedzy odbiorcy.

Nie będziemy zarzuceni dużą ilością danych. Wszystko dzięki prowadzącemu, który dość często reaguje bardzo spontanicznie, wręcz infantylnie na informacje jakie przekazują mu zaproszeni przez niego goście. Dziwi się w sumie przez cały czas, co w okolicy 3 odcinka może już co niektórych irytować. Jest nieco przytłaczający w stosunku do swoich gości. Oprócz jego dość oryginalnego stylu bycia ważną częścią serii są podróże. Larif często zmienia lokalizacje podróżując np. do lasów Amazonii gdzie wspina się na najwyższą budowlę w Ameryce Południowej, czy też przemierza pustkowia w Czadzie, odwiedza Szkocję, Włochy.

W sieci danych – trailer | Netflix 2020.

Bardziej rozrywka – trochę wiedzy i nauki.

W sieci danych to program rozrywkowy – w ramach, którego przemycane są informacje naukowe, często mniej znane i mogące uchodzić za kontrowersyjne. Czy jest to kupa, czy też prawo Benforda – wszystko ma zadziwić odbiorce i tak po części jest. Całość ogląda się przyjemnie – jeden odcinek bardziej inny mniej. Wszystko zależy od wiedzy i zainteresowań oglądającego.

 

O serialu:
Tytuł oryginalny:
CONNECTED
Data premiery: 02.09.2020
Gatunek: Dokumentalny/naukowy
Produkcja: Zero Point Zero Production Inc.
Prowadzący: Larif Nasser

WSPOMÓŻ SERWIS

>> Prosimy - oceń nasz post <<

Średnia ocena 4.8 / 5. Liczba ocen: 120

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here