Gatunek: serial | fantasy | Netflix | 2021.

Temat apokalipsy i dziesiątkujących ludzkość wirusów nadal jest na czasie [chyba nigdy się nie znudzi do czasu aż rzeczywiście to nastąpi 😉 ]. Powstało już wiele takich produkcji i powstaną zapewne kolejne. Warto wspomnieć chociażby ostatnie produkcje Netflixa takie jak Mur | La Valla czy rosyjski To the Lake. Łasuch to kolejny serial o apokalipsie, którą zgotował ludziom wirus ale… jest to zupełnie inny świat – baśniowy, z pięknymi krajobrazami gdzie dobro walczy ze złem. Adaptacja komiksu Jeffa Lemire’a, o takim samym tytule przenosi nas w baśniowy świat 10 lat po “wielkiej zapaści”.

łasuch - sweet tooth
Łasuch | Sweet Tooth – sezon 1

Wirus nie tylko zabija | powstają hybrydy.

Wraz z pojawieniem się wirusa zaczynają rodzić się dzieci hybrydy ludzi i zwierząt. W serialu zatem wszystkie dzieci młodsze niż 10 lat są hybrydami. Przy czym mutacje mogą mieć łagodny charakter gdzie dziecko ma jedynie kilka cech zwierzęcych np. nos świni czy rogi bądź ostry gdzie całkowicie odbiegają wyglądem i zachowaniem od ludzkich dzieci i przypominają raczej stwory z kreskówek.

Gus – nasz główny bohater zalicza się do pierwszej grupy – jest słodkim dzieckiem kochającym się bawić i pragnącym poznać świat. Wyróżniają go jedynie jelenie rogi i uszy. Ma również wytężony zmysł słuchu. Gus nie zna świata, nie wiele o nim słyszał. Jego opiekunem jest Pubba, który całkowicie odizolował Gusa od świata zewnętrznego zamieszkując na odludziu gdzie przez wiele lat żyli w spokoju i względnym bezpieczeństwie. Gus wie od Pubby, że za ogrodzeniem świat płonie i nic więcej. Zabronione ma nawet zbliżanie się do ogrodzenia. Niemniej ciekawość dziecka jest wielka. Sielanka nie może oczywiście trwać wiecznie.

Łasuch – oficjalny zwiastun NETFLIX.

Ciekawostka

Hybryda – Mieszaniec, krzyżówka, hybryda (hybryd), bastard – osobnik powstały w wyniku skrzyżowania dwóch organizmów rodzicielskich należących do innych ras, odmian, podgatunków, gatunków lub rodzajów. >> WIKIPEDIA <<

Podróż i nowy przyjaciel.

W wyniku zdarzeń, których nie chcę opisywać aby nie zdradzić zbyt wiele Gus opuszcza swoje schronienie i wyrusza na poszukiwanie swojej mamy. Towarzyszy mu nieoczekiwany sprzymierzeniec Tommy Jepperd i jak się okaże przyjaciel, który początkowo ignoruje Gusa traktując go jako ciężar i zbędne ryzyko. Dzieci hybrydy są bowiem celem polowań – zrzuca się na nie winę za epidemię wirusa. Razem wyruszają w pełną niebezpieczeństw drogę poprzez zepsuty i wrogi im świat. Wkrótce dołącza do nich jeszcze jeden niezwykle ciekawy towarzysz.

łasuch - serial netflix
Łasuch – serial fantasy Netflix 2021 | Sezon 1.

Pozytywne zaskoczenie.

Łasuch chociaż jest kolejnym serialem o apokalipsie to ogląda się go na prawdę dobrze. Elementy fantasy dodają oryginalności i świeżości nieco oklepanemu już tematowi zagłady, którą niesie wirus. Piękne widoki, podróż, niebezpieczeństwo i przygody – jest tu zatem wszystko. No i oczywiście zakończenie, które zwiastuje nam kolejny miejmy nadzieję jeszcze lepszy sezon.

 

O serialu:
Tytuł oryginalny:
Sweet Tooth
Data premiery: 04.06.2021
Gatunek: Fantasy
Twórca: Beth Schwartz, Jim Mickle, Robert Downey Jr., Susan Downey, Amanda Burrell, Linda Moran
Aktorzy:Christian Convery, Nonso Anozie, Adeel Akhtar, Stefania LaVie Owen

WSPOMÓŻ SERWIS

>> Prosimy - oceń nasz post <<

Średnia ocena 4.7 / 5. Liczba ocen: 119

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here