Gatunek: serial | science fiction| Netflix | 2020.

Kierunek Noc jest dość luźną ekranizacją książki Jacka Dukaja – Starość Aksolotla. W serialu zobaczymy bowiem tylko jeden wątek powieści. Nie jest to jednak istotne z punktu widzenia widza jeśli nie czytał on książki. Nasi bohaterowie uciekają przed zabójczym promieniowanie Słońca. Z niewyjaśnionych w serialu powodów nasza gwiazda wysyła na Ziemię promieniowanie, które zabija wszelkie biologiczne życie. Tam gdzie wstanie świt następuje zagłada. Giną nie tylko ludzie ale cała biosfera. Żywność traci składniki odżywcze, paliwo z bio-dodatkami traci właściwości [niech żyje czysty diesel 😉 ]. Żadne ściany i bunkry nie są wstanie zatrzymać promieni (jak się jednak okaże prawie żadne). Jedynym rozwiązaniem wydaje się ciągła ucieczka przed świtem na zachód podążając za nocą.

Kierunek noc
Kierunek noc | In to the Night – sezon I i II.

Niezbyt dobrane towarzystwo jak na apokalipsę.

Kierunek noc przedstawia nam pasażerów lotu z Brukseli do Moskwy. Jak się później okaże każdy miał konkretny powód podróży niemniej nikt do Moskwy nie dotrze. Dodatkowo pasażerowie reprezentują różne narodowości – jest Terenzio – Włoch, żołnierz NATO, Egipcjanin pilot Mathieu, Turek, Rosjanka z dzieckiem, Polak …. W wyniku działań Terenzio, który siłą przejmuje kontrolę nad samolotem obierają kierunek zachodni. Początkowo również nikt poza Terenzio (który jako żołnierz NATO przypadkowo dowiedział się o zagrożeniu) nie jest świadomy zagrożenia.

Kierunek Noc – oficjalny zwiastun NETFLIX.

Fun fact

Odległość Ziemi od Słońca wynosi 150 mln km. Światło podróżuje z prędkością 299 792 458 m/s. Światło słoneczne potrzebuje 8 i pół minuty aby dotrzeć na Ziemię.

Nie tylko lot.

Wydawać by się mogło, że jedyne co zobaczymy to ciągnący się przez 2 sezony lot i desperacka próba przetrwania zagłady. Muszę was jednak wyprowadzić z błędu. Lot nie jest głównym tematem serialu. Zobaczymy znacznie więcej – intrygi, starcia, sojusze – nowi współtowarzysze, podróże i nieoczekiwane schronienie. Lokalizacje naszych bohaterów będą się zmieniać – a efekt grozy potęgować będzie presja czasu i konieczność ciągłej ucieczki przed dniem.

W serialu mamy również polskie akcenty – jak wiemy producentem jest Tomasz Bagiński a wśród aktorów zobaczymy grającego Jakuba (jednego z pasażerów) Ksawerego Szlenkiera i epizod Borysa Szyca.

Kierunek noc | serial science fiction - NETFLIX.
Kierunek noc | serial science fiction – NETFLIX.

Średnio ale nie źle.

Kierunek Noc nie jest może hitem NETFLIX‘a, nie ma tu zbyt wielu efektów specjalnych a duża część akcji odbywa się w ciemnej scenerii (z wiadomych przyczyn) niemniej nie zanudza widza. Potrafi zaskoczyć zwrotem akcji i trzyma poziom przez oba sezony. Zakończenie II sezony to klasyczny cliffhanger – zapowiadający III sezon.

 

O serialu:
Tytuł oryginalny:
Into the Night
Data premiery: 01.05.2020
Gatunek: Science fiction
Producent: Tomasz Bagiński
Aktorzy: Alba Gaia Bellugi, Jan Bijvoet, Laurent Capelluto, Stefano Cassetti, Ksawery Szlenkier

WSPOMÓŻ SERWIS

>> Prosimy - oceń nasz post <<

Średnia ocena 4.7 / 5. Liczba ocen: 119

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here