Gatunek: Komedia | Serial | Obyczajowy | Serial dla nastolatków | 2021 | Netflix

Poznajemy się jeszcze bardziej.

Sex Education 3 jest bezpośrednią kontynuacją pierwszych dwóch sezonów. Nie oglądając ich nie będziemy mogli w pełni zrozumieć trzeciej odsłony serii. W pierwszym sezonie głównym wątkiem była “szkoła seksu Otisa” i jego cudowne porady. One tworzyły atmosferę i kreowały całą historię. Pozostałe wątki były pomijane bądź bardzo słabo uwidaczniane i aż prosiło się o ich rozbudowanie co nastąpiło naturalnie w drugim sezonie.
Drugi sezon Sex Education daje nam już więcej historii przyjaciół, rodziny i otoczenia Otisa. W trzecim sezonie twórcy postawili na równowagę. Mamy znów więcej Otisa ale z zachowaniem równowagi w kontrze do pozostałych postaci i ich historii. Odkrywają się przed nami ukazując swoje prawdziwe ja.


Sex Education - sezon 3
Sex Education sezon 3 | Netflix 2021.

Wszyscy się już znamy. No prawie…

Tak dokładnie jest – nie wprowadzono nowych postaci z wyjątkiem nowej dyrektor szkoły Pani Hope, która postanawia uporać się z seks szkołą i zaprowadzić tam iście purytańskie zasady. Obecny wizerunek szkoły jest nie do zaakceptowania dla sponsorów – Hope za wszelką cenę stara się odmienić uczniów i szkołę Moordale Secondary School. Wprowadza mundurki, zakazy, nakazy i kary. Czy uda się jej ta transformacja? Będzie na pewno ciężko bo uczniowie nie zamierzają się zbytnio hamować w swoich seksualnych ekscesach.

Sex Education sezon3 | TRAILER/Zwiastun.

Wolność, różnorodność i tolerancja.

Nadal nie ma tu tematów tabu. Przemycane są również kwestie edukacyjne niemniej nie jest to wiedza strikte podręcznikowa. Serial na pewno uczy tolerancji i przedstawia ludzi jako indywidualności z uczuciami, które mogą zostać w łatwy sposób skrzywdzone bez względu na orientacje seksualną. Mamy trochę humoru ale nie jest to wysublimowane – nie wiem czy fekalia zawinięte w skarpetkę i wyrzucone przez okno autobusu na inny samochód mogą śmieszyć – niemniej humorystyczny charakter został w taki właśnie sposób podtrzymany.

Fun fact

Orientacja seksualna – rozwija się w wieku dojrzewania, mniej więcej gdy mamy 12 – 16 lat. Większość z nas jest heteroseksualna – czyli interesuje się płcią przeciwną. Kolejną grupą są homoseksualiści, których pociąga ta sama płeć oraz osoby biseksualne, które nie ograniczają swojego zainteresowania do jednej płci.


Eric i Adam | Sex Education 3.
Eric i Adam | Sex Education 3.

Jeśli oglądałeś sezon 1 i 2, obejrzysz 3 bez względu na recenzje.

Sam byłem ciekawy czy Otis i Maeve w końcu będą razem, czy Adam się zmieni i jak. Zostaniesz na pewno zaskoczony jak zmienią się nasi bohaterowie i będziesz tak jak ja czekać na kolejny czwarty sezon “seks szkoły” bez względu na jego poziom i krytyczne recenzje.


WSPOMÓŻ SERWIS

>> Prosimy - oceń nasz post <<

Średnia ocena 4.1 / 5. Liczba ocen: 201

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here