Gatunek: komedia | 2021 r. | NETFLIX

Kometa Dibiasky.

Asystentka astronoma Dr. Randall’a Mindy (Leonardo DiCaprio) Kate Dibiasky (Jennifer Lawrence) odkrywa kometę lecącą w kierunku Ziemi. Po obliczeniach Dr. Randalla jest jasne, że ponad kilometrowej długości obiekt uderzy w Ziemię kładąc kres naszej cywilizacji. Naukowcy chcą szybko podjąć działania i poinformować rząd i opinię publiczną. Są przerażeni i pewni, że to przerażenie udzieli się reszcie ludzkości. Nic jednak bardziej mylnego. Dla prezydenta U.S.A ( w tej roli Meryl Streep ) ważniejsze są rozgrywki polityczne i sondaże poparcia a opinia publiczna woli interesować się romansami celebrytów.

Nie patrz w górę | Netflix | komedia - 2021.
Nie patrz w górę | Netflix | komedia – 2021.

Parodia dzisiejszych czasów.

Nawet występ na żywo w popularnym programie nie jest brany na poważnie. Randall i Kate uczestniczą w spektaklu i nie są w stanie dotrzeć do publiczności. Zdaje się, że tylko oni wiedzą i wierzą w nieunikniony koniec. Starają się wymusić na rządzie odpowiednią reakcję i próbę ocalenia ludzkości. Częściowo im się to udaje… ale tylko częściowo.

Nie patrz w górę | Don’t look up | Trailer.

Czarna komedia z plejadą gwiazd?

Oprócz samej komety w filmie mamy dosłownie plejadę gwiazd na czele z Leonardo DiCaprio, Jennifer Lawrence przez Meryl Streep, Cate Blanchett po rólkę graną przez Ariane Grande. Taka obsada zdawać by się mogło jest gwarancją dobrego filmu i rozrywki. Niestety nie jest to wybitny film ani śmieszna komedia. Prześmiewczy ton filmu, który miał parodiować nasze czasy nie wychodzi naturalnie. Leonardo DiCaprio w roli lękliwego astronoma łykającego Xanax nie jest ani zabawny ani prawdziwy. Przez cały film wydaje się postacią wklejoną, zupełnie nie pasującą do roli astronoma. Wygląda to jakby rzeczywiście udawał a nie grał tę postać.

Dobrego humoru również tutaj nie ma. Nie jest to zatem typowa komedia, gdzie będziemy się śmiać z poczynań i przygód bohaterów. Wyjątkiem jest samo zakończenia – gdzie Pani prezydent w końcu wypełnia swoje przeznaczenie, przepowiedziane jej przez sztuczną inteligencje :).

Dr. Randall'a Mindy (Leonardo DiCaprio) i  Kate Dibiasky (Jennifer Lawrence).
Dr. Randall Mindy (Leonardo DiCaprio) i Kate Dibiasky (Jennifer Lawrence).

Jeśli zatem nie oczekujesz aby film Cię rozbawił nawet jeśli nazywany jest komedią, chcesz zobaczyć hollywoodzkie gwiazdy w dość kiepskim wydaniu i masz dostęp do NETFLIX’a to Nie patrz w górę jest jak najbardziej do obejrzenia. Nie nastawiaj się na świetny film a nie będziesz zawiedziony.

Film dostępny jest do obejrzenia na platformie NETFLIX.

 

O filmie:
Tytuł oryginalny:
DON’T LOOK UP
Data premiery: 10.12.2021
Gatunek: Komedia
Reżyser: Adam McKay
Aktorzy: Leonardo DiCaprio, Jennifer Lawrence, Meryl Streep, Rob Morgan, Jonah Hill, Cate Blanchett, Ariana Grande

WSPOMÓŻ SERWIS

>> Prosimy - oceń nasz post <<

Średnia ocena 3.3 / 5. Liczba ocen: 55

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here