Gatunek: sci-fi | 2020 | Netflix.

Rok 2049. Na Ziemi dochodzi do bliżej niewyjaśnionego “incydentu”, który zmienia atmosferę w chmurę toksycznego gazu. Jedynie w okolicach biegunów, miejscami znajdują się strefy zdatne do przeżycia. W jednej z takich stref pomimo możliwości ewakuacji (nie wiadomi z resztą dokąd) pozostaje dr Augustin – w tej roli George Clooney (również jako reżyser filmu). Tak się dziwnie składa, że w młodości odkrył kolejny księżyc JowiszaM-31, który według niego mógł być możliwy do kolonizacji. I właśnie w tym czasie powraca misja załogowa z tego Księżyca. A sam doktor próbuje nawiązać kontakt z załogą. Takich zbiegów okoliczności jak i niewiadomych jest wiele a sam film jest jednym ze słabszych i nudniejszych jakie widziałem w 2020 r. 1h i 58 minut praktycznie bez akcji. Cały film można by ukazać w 5 minutowym trailerze, nie tracąc przy tym praktycznie nic.

Niebo o północy | The Midnight sky.

Nie można nic więcej dodać.

Jeśli dodał bym jeszcze z 3 zdania do de facto opisał bym wam cały film. 1 h i 58 min próby ukazania samotności z dwóch perspektyw – kosmos i Ziemia. Wszystko osadzone w apokaliptycznym klimacie (chociaż go zbytnio nie widać i nie czuć). Na uwagę zasługują w sumie jedynie efekty specjalne, stacja kosmiczna i sam Kosmos. Produkcja niestety wpisuje się w coraz to gorsze trendy na NETFLIX‘ie. W dobie pandemii tematy apokaliptyczne może i są na topie niemniej tutaj zabrakło wszystkiego. Nie ma klimatu, akcji – jest nuda i oczekiwanie aż w końcu się coś wydarzy. Dialogi aktorów niestety również nie są lepsze.

Niebo o północy | The Midnight sky – trailer.

Film dla wytrwałych.

Niebo o północy to film dla najbardziej zagorzałych fanów Georga Clooney’a, którzy mu wszystko wybaczą. Pomimo mojej sympatii do sci-fi nie mogę przemilczeć tych skrótów, niedomówień, braku wyjaśnień, braku akcji i słabych dialogów. Podsumowując Niebo o północy to jedna z najsłabszych pozycji NETFLIX’a w 2020 r.

 

O filmie:
Tytuł oryginalny:
The Midnight sky
Data premiery: 11.12.2020
Gatunek: Sci-fi
Reżyseria: George Clooney, Felicity Jones
Aktorzy: George Clooney

WSPOMÓŻ SERWIS

>> Prosimy - oceń nasz post <<

Średnia ocena 4.8 / 5. Liczba ocen: 120

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here