Gatunek: Gra sieciowa indie | Studio Innersloth

Among us – Gra sieciowa indie od studia Innersloth, która główne założenia zapożyczyła od “Mafii” dodając sporo od siebie i przenosząc klimat w kosmosu. Among us posiada tylko tryb multiplayer od 4 do 10 graczy ale ze znalezieniem graczy nie powinniśmy mieć problemów ponieważ gra posiada możliwości cross-platformowe i aktualnie bije swoje rekordy popularności. Grę pobierzemy na telefony z systemem android, ios oraz jest dostępna na steam na PC.

Rozgrywka

Główny trzon rozgrywki przypomina ten znany z towarzyskiej gry “Mafia”. Mamy tutaj prosty podział na dobrych i złych. Członkowie załogi mają za swój cel wykonywanie przeróżnych zadań umieszczonych na mapie. Sabotażyści natomiast działając w cieniu muszą im przeszkodzić, zabijając załogantów, sabotując kluczowe elementy mapy jak dyspozytor tlenu, elektrownie dające światło a tym samym pole widzenia graczom (na sabotażystów to nie działa) czy doprowadzając do wybuchu reaktora. Załoganci wygrają jeżeli zdążą wykonać wszystkie zadania lub odnajdą Impostorów i wyrzucą ich z załogi podczas specjalnych zebrań. Impostorzy natomiast wygrają jeżeli zabiją wszystkich załogantów lub przeprowadzą udany sabotaż na reaktor lub dyspozytor tlenu.

Among us | Gra sieciowa indie | Studio Innersloth
AMONG US | Gra sieciowa indie | Studio Innersloth

Kluczową rolę w rozgrywce pełnią wyżej wymienione zebrania, które możemy wywołać na dwa sposoby. Jeżeli któryś z graczy zauważy martwego załoganta może to zaraportować przerywając tym samym rozgrywkę. Przechodzimy wtedy do specjalnej sekcji gdzie każdy z graczy może wypowiedzieć się na temat aktualnie panującej sytuacji oraz tego co właśnie zaszło. Drugim sposobem jest naciśnięcie odpowiedniego przycisku umiejscowionego na mapie, wywołuje to “emergency meeting”. Osobiście uważam ten segment rozgrywki za najbardziej interesujący. Podczas takich spotkań każdy gracz, a w szczególności sabotażyści muszą wykazać się wysoką charyzmą, swoimi umiejętnościami przekonywania, sprytnego krętactwa i kłamania. Jeżeli padną na nas oskarżenia i nie będziemy w stanie się wybronić pozostali gracze mogą zagłosować za tym żeby nas wyrzucić z załogi. Sprawni impostorzy poza dobrym wyczuciem kiedy kogoś zabić, potrafią również wprowadzać zamęt podczas spotkań skutecznie oskarżając niewinnych załogantów, tym samym jeszcze szybciej eliminując graczy i odciągając od siebie podejrzenia.

AMONG US | Gra sieciowa indie | Studio Innersloth
AMONG US | Gra sieciowa indie | Studio Innersloth

Among us posiada możliwości modyfikowania konkretnych parametrów rozgrywki.

Mamy również możliwość customizacji postaci od koloru po różne gadżety (DLC zapewnia więcej dodatków kosmetycznych). Gra jest cały czas rozwijana przez deweloperów, którzy np. dodają nowe mapy. 

Warto zaznaczyć, że Among us posiada tylko wbudowany czat tekstowy wykorzystywany podczas spotkań. Grze na pomoc przychodzi aplikacja discord do komunikacji głosowej. Mocno ułatwia to rozgrywkę oraz pozwala zapewniać pełnie doświadczeń płynących z omawianego tytułu. Dodatkowo powstają specjalne boty pozwalające integrować rozgrywkę z aplikacją. Sam discord bardzo skorzystał z popularności gry co widać chociażby na poniższym wykresie.

AMONG US | Gra sieciowa indie | Studio Innersloth
AMONG US | Discord benefits from popularity of mobile games

W Among us bawiłem się wyśmienicie i serdecznie zachęcam do sprawdzenia tytułu wraz ze znajomymi bo to świetna opcja na wirtualną rozrywkę towarzyską. 

Wykonuj zadania lub sabotuj, bądź szczery albo kłam ale pamiętaj w among us nie ufaj nikomu. Have fun! 


WSPOMÓŻ SERWIS

>> Prosimy - oceń nasz post <<

Średnia ocena 4.8 / 5. Liczba ocen: 100

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here