Gatunek: Komedia | Serial | Obyczajowy | Serial dla nastolatków | 2020 | Netflix

Edukacja nie do końca na wesoło.

Sex Education to serial, który albo się kocha albo nienawidzi. Nie można na pewno przejść obojętnym i potraktować go bez żadnych emocji. Oglądając pierwszy sezon można było się nieźle bawić albo czuć zażenowanie do tego stopnia, iż będąc pytanym czy oglądałeś SEX EDUCATION? odpowiedzieć: … zacząłem ale to było straszne…nie nie. Dla mnie największym problemem nie był humor rodem z American Pie a sama rola Gillian Anderson. Jakoś nie mogłem wyobrazić sobie Agentki Dany Scully w roli seksterapeutki, starszej mamy zajmującej się problemami nastolatków.


Gillian Anderson jako Jean Milburn | Sex Education season 2 | Netflix 2020.

Nie tylko Otis i “klinika”.

W drugim sezonie mamy zdecydowanie mniej porad Otisa. W porównaniu to pierwszego sezonu rozbudowano znacznie wątek jego mamy, który do tej pory był jedynie dopełniającym odległym tłem. Mamy znacznie więcej rozterek nastolatków, burzliwych związków i skrajnych emocji. Jeśli czuliście w niektórych momentach zażenowanie to oglądając kolejne 8 odcinków tego typu uczucie będzie towarzyszyć wam znacznie częściej. Sceny masturbacji, odważne pytania, biseksualizm, homoseksualizm, są na porządku dziennym i nikogo nie dziwią bądź też nie powinny już dziwić.

Sex Education season 2 | Edukacja seksualna sezon 2 TRAILER/Zwiastun.

Mniej śmieszny – bardziej poważny.

Pomimo, iż jest to ewidentna kontynuacja scenarzyści zmienili nieco charakter serialu kładąc większy nacisk na ukazanie różnorakich związków pomiędzy naszymi bohaterami kosztem humoru. Jest znacznie poważniej co nie znaczy, że nie jest zabawnie. Po prostu zmienił się priorytet i postanowiono bardziej na “edukację” czy też uczenie tolerancji.

Nie ma tu tematu TABU.

Pomimo, iż mamy 2020 r. pewne tematy w sferze seksu nadal dla wielu są tabu. W Sex Education nie ma TABU. W bardzo swobodny sposób prezentowane są różne zachowania seksualne, wręcz homoseksualizm wychodzi na pierwszy plan. Nie jest to na pewno odwzorowanie przeciętnej brytyjskiej czy też jakiejkolwiek innej szkoły niemniej gdyby tak było mieli byśmy kolejny serial o miłosnych zawodach i nic więcej. W Sex Education głównym tematem musi być i jest seks. Nie jest to na pewno serial dla każdego. Tak jak pierwszy sezon może po prostu się podobać bądź odstraszać tematyką. Dla jednych będzie zabawny a dla innych infantylny i żenujący. Na pewno jednak się wyróżnia i prawie każdy chociaż o nim słyszał. Nasza ogólna ocena to 4/5.

 

O serialu:
Tytuł oryginalny:
Sex education | season 2
Data premiery: 2020
Gatunek: Serial komediowy | Serial dla młodzieży
Odcinki: 8

WSPOMÓŻ SERWIS

>> Prosimy - oceń nasz post <<

Średnia ocena 4.1 / 5. Liczba ocen: 201

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here