Gatunek: thriller, fantasy | 2020 r.

Historia opowiedziana na nowo. Bracia Grimm w wersji 2.0.

Raczej każdy z nas zna z dzieciństwa bajkę o Jasiu i Małgosi i złej czarownicy. I właśnie o tym jest film. Nie zostaniemy zaskoczeni historią bo można ją opowiedzieć w dwóch zdaniach – Jaś i Małgosia spotykają w lesie dom czarownicy, która chce ich zjeść. Na końcu czarownica ginie i mamy happy end. Jeśli zatem w filmach lubisz być zaskakiwany i czekasz na spektakularne zakończenie i zwroty akcji – Małgosia i Jaś nie jest dla Ciebie.

Małgosia i Jaś
Małgosia i Jaś | 2020 r.

Mroczny gotycki klimat.

Zdecydowanie nie jest to bajka dla dzieci. Pierwsze minuty wprowadzają nas w mroczny klimat, który pozostanie z nami już do końca. I to jest duży plus produkcji, który odświeża nam oklepaną historię. Mroczne czasy, głód, bród i jeszcze gorsi ludzie.

Nie mam jednak tutaj więcej dobrych wiadomości. Retelling ograniczył się do zmiany kolejności imion w tytule i wprowadzenia mrocznego klimatu. Widać jak ciężko jest tchnąć w starą historię nowe życie nie zmieniając jej meritum. I tak właśnie ogląda się Małgosię i Jasia.

Jaś i Małgosia | Film z 2020r.
Małgosia i Jaś | Film z 2020r.

Nużyć może tempo akcji tym bardziej, że przecież znamy tę historię. Chcielibyśmy zobaczyć jednak może coś nowego, dodanego. Może bardziej rozbudowaną historię Małgosi? Próżno szukać szybkiej akcji – a wszystko jest przewidywalne i monotonne.
Przestawienie szyku imion w tytule nie jest przypadkowe i zdradza nam kto jest głównym bohaterem a kto jedynie tłem. To Małgosia prowadzi nas przez film. Wokół niej skupia się cała akcja. Jej decyzje tworzą historię i ją kończą.

Czy warto obejrzeć Małgosię i Jasia?

Nie spodziewałem się wiele i tyle też otrzymałem. Baśń braci Grimm nie mogła mnie zaskoczyć. Z każdą minutą filmu czekałem na jego koniec. Nie jest to najgorszy i najsłabszy film jaki widziałem, niemniej nie ma w nim nic wciągającego. Historia jest przewidywalna i brakuje powiewu nowości – dorzucenia czegoś zupełnie zaskakującego. Na plus gra aktorska Sophia Lillis (Małgosi) znanej chociażby z produkcji NETFLIX’a To nie jest ok.

Film dostępny jest do obejrzenia na platformie Amazon Prime Video.

Małgosia i Jaś | trailer.

 

O filmie:
Tytuł oryginalny:
Gretel & Hansel
Data premiery: 31.01.2020
Gatunek: Thriller, fantasy
Reżyseria: Oz Perkins
Aktorzy: Sophia Lillis, Samuel Leakey, Alice Krige

WSPOMÓŻ SERWIS

>> Prosimy - oceń nasz post <<

Średnia ocena 4.7 / 5. Liczba ocen: 119

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here