Gatunek: Thriller | akcja | 2019.

Trzecia część ale czy najlepsza ?

Niezależnie bowiem od momentu w historii, kino zawsze było dostarczycielem przyjemności, którego istota mogła być co prawda różna, ale zawsze pochodziła z tej samej potrzeby podglądania. Nic więc dziwnego, że wraz z udoskonalaniem metod i technik filmowego wyrazu, potrzeba ta wzmagała się.


John Wick – małomówny zabójca o twarzy Keanu Reevesa, którego konwencja śmiertelnego herosa znalazła wielu rozgorączkowanych entuzjastów. Czym zaś jest finał tej zabójczej trylogii? John Wick to film, którego akcja dzieje się w biblijnym mieście, w prostytucji i alkoholowej rozpuście.

John Wick 3. Odrealnione zdjęcia wsparte o estetykę neonów wytwarzają wokół poczynań Johna mistyczną aurę Twórcy postanowili, że niemal każde starcie będzie brutalne. Wick przedziera się przez kolejne hordy swych przeciwników. Ekskomunika, jak widać, to już nie zabawa dla dzieci.

John Wick (Keanu Reeves) | John Wick 3 | John Wick: Chapter 3 – Parabellum.

Rozwój pomysłu na serię widać również w sferze wspomnianej mitologii zdarzeń. Stahelski
nie tylko bowiem wykorzystuje wszystkie dotychczasowe symbole uniwersum (insygnia,
monety, ekskomuniki) w stopniu co najmniej eksploatacyjnym, ale dodaje do nich nowe,
dotychczas pozornie niepozorne (członkowie Rady Najwyższej). Część trzecia odsłania już stronę działań zabójców, a szczególnie samego Jonathana.

John Wick 3 | trailer.

W tym szaleństwie byłaby widoczna pewna metoda na zreformowanie narracji Johna Wicka i – gwoli ścisłości – właśnie w tym kierunku zdawał się podążać wzrok twórców, ale w ostateczności – ku małemu, choć w ostatecznym rozrachunku niewiele znaczącemu rozczarowaniu – wszystko wraca do wickowej normy.
Jeszcze przed rokiem krytyka Johna Wicka pod kątem scenariusza wydawała się czystym absurdem. Dziś powinna stać się normą. Nie zmienia to jednak faktu, że w swym ulotnym, wpływie John Wick 3 pobrzmiewa w wyobraźni widza ciągłym, zmasowanym atakiem na zmysły i to wciąż stanowi o jego niepodważalnej wartości.

Trzecia odsłona dostarcza prawdziwej, przyjemności, której znaczenie kino nigdy nie mogło przecenić.


O filmie:
Tytuł oryginalny:
John Wick: Chapter 3 – Parabellum
Data premiery: 15.05.2019
Gatunek: Thriller | akcja
Reżyser: Chad Stahelski
Aktorzy: Keanu Reeves, Halle Berry, Ian McShane, Laurence Fishburne.


WSPOMÓŻ SERWIS

>> Prosimy - oceń nasz post <<

Średnia ocena 4.1 / 5. Liczba ocen: 56

1 KOMENTARZ

  1. Fabularnie dobrze, dźwiękowo bardzo dobrze a pod względem wizualnym wręcz idealnie! Przecież to jest istne arcydzieło! Przepiękne sceny z lustrami, efektowne walki wręcz i niesamowite światło. Film John Wick 3 po prostu trzeba obejrzeć, najlepiej to zrobić w kinie ale nikt już raczej takiej możliwości nie będzie miał więc nawet obejrzenie filmu online sprawi wam ogromną frajdę! Polecam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here