Gatunek: thriller, katastroficzny | 2020 r.

Do Ziemi zbliża się kometa, która ma wykonać najbliższy lot w znanej nam historii. Prawda jest jednak inna, dużo gorsza. Nie będzie to spektakularny przelot – kometa znajduje się bowiem na kursie kolizyjnym a rząd świadomie zataja te informacje. Inżynier budowlany John Garrity (Gerard Butler) wraz z żoną Allison (Morena Baccarin) i synem Nathanem (Roger Dale Floyd) otrzymują “przepustkę” od rządu, która umożliwia ewakuację do schronu i przetrwanie apokalipsy. Nie wszystko jednak idzie po ich myśli a ewakuacja nie będzie prostym zadaniem.

Kometa Clark.

Początkowo panuje wszechobecne podekscytowanie. Informacje przekazywane w mediach zapewniają o niezwykłym zjawisku jakie będzie można podziwiać na niebie. Rodziny gromadzą się przed telewizorami oglądając newsy dotyczące nadchodzącego przelotu, szykując się na niezwykłe doznania wizualne na niebie.

Greenland - film 2020
Greenland | film katastroficzny 2020.

Takiej tajemnicy nie da się ukryć.

John otrzymuje telefon z tajną informacją dotyczącą ewakuacji. Może zabrać żonę i dziecko oraz mały bagaż. Ma udać się w wyznaczone miejsce (lotnisko) i tam czekać na ewakuację do schronu na Grenlandii. Informacja o “wybrańcach” szybko jednak staje się jawna – a odłamki Clarka docierają na Ziemię niszcząc miasta. Wszystko staje się wkrótce jasne i jawne – świat czeka zagłada, znana jest już dokładna data i godzina końca. Na ulicach widać chaos a z ludzi wychodzą najgorsze instynkty – wielu chce się ratować za wszelką cenę. Paradoksalnie nie wszyscy panikują – widać również u niektórych pogodzenie się z nieuniknionym i “zabawę” do końca.

Greenland - film katastroficzny
Greenland – kometa Clark niszczy Ziemię.

Długa i trudna droga a czas nagli.

Sam “bilet” do schronu nie gwarantuje przetrwania. Trzeba się jakoś dostać na lotnisko, co wśród panującego chaosu nie jest łatwe. Po drodze Johna i rodzinę czekają dodatkowe trudności, które mogą uniemożliwić bezpieczną ucieczkę.
Czy rodzinie uda się pozostać razem i bezpiecznie dotrzeć na Grenlandię? Jeśli nawet to co czeka ich po zderzeniu i jak będzie wyglądała Ziemia?
Film dostępny jest do obejrzenia na platformie Amazon Prime Video.

Greenland | trailer.

Dobre kino katastroficzne.

Greenland jest całkiem udaną produkcją. Film wydaje się być przewidywalny – mamy widmo zagłady, konieczność ucieczki i wiemy również, że Clark uderzy w Ziemię i jak to się skończy. Nie ma szans na cudowne ocalenie Ziemi poprzez wysłanie misji albo rakiety, która rozbije kometę czy też zmieni jej tor lotu. Niemniej zarówno gra aktorska jak i dodatkowe wątki, zdarzenia – tworzą świetną atmosferę filmu katastroficznego. Greenland ogląda się jak dobre kino akcji, gdzie pomimo tego, że finał jest przewidywalny nie ma nudy.

 

O filmie:
Tytuł oryginalny:
Greenland
Data premiery: 29.07.2020
Gatunek: Thriller | film katastroficzny
Reżyseria: Ric Roman Waugh
Aktorzy: Gerard Butler, Morena Baccarin, Roger Dale Floyd

WSPOMÓŻ SERWIS

>> Prosimy - oceń nasz post <<

Średnia ocena 4.7 / 5. Liczba ocen: 119

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here