Gatunek: Sci -fi | fantasy | 2020 | Netflix

Jonathana Entwistle’a poznaliśmy już jako reżysera The End of the f****ing world. Serial ten doczekał się dwóch sezonów i rzeszy fanów. Specyficzny klimat, niecodzienni bohaterowie i ich równie nietuzinkowe problemy to wszystko ukazane w 20 minutowych odcinkach tworzyło niezwykle ciekawą formę.

To nie jest ok | raczej nawet bardziej niż ok.

To nie jest ok również trzyma ten sam poziom i ma bardzo podobną formułę. Dodatkowo wszystko zostało osadzone w klimacie science fiction. Główna bohaterka Sydney “Syd” grana przez Sophię Lillis podobnie jak James z The End of The F****ing world wkracza w wiek dorastania, jest wycofana, posiada traumę związaną z rodzicami – jej ojciec popełnił samobójstwo (u James’a samobójstwo popełniła matka). Jej zapracowana matka starając się utrzymać rodzinę (Syd ma młodszego brata) nie ma czasu na kontakty z córką. Na domiar złego obciąża ją dodatkowymi obowiązkami. W Syd narasta gniew i frustracja. Nie dba o siebie, swoje potrzeby i wygląd.

Sydney “Syd” Novak | Sophia Lillis | To nie jest ok | I’m not ok with this | Netflix Oryginal 2020.

Syd – prawie zwykła nastolatka.

Syd stara się jednak normalnie żyć, nie jest zbyt towarzyska ale ma jedną przyjaciółkę. Z pozoru zupełnie niepasującą do niej i zupełnie inną Dinę (Sofia Bryant). Jest jej przeciwieństwem, lubiana, towarzyska, dobrze się ubierająca i dbająca o wygląd. Dina wzbudza duże zainteresowanie wśród chłopców co nie jest za bardzo na rękę dla Sydney, która czuje, że powoli traci przyjaciółkę. Pomimo tego sama również staje się obiektem zainteresowania dla Stanleya Barbera (Wyatt Oleff).

To nie jest OK | Oficjalny zwiastun | Netflix

Niekontrolowany gniew – super moc.

I tak mogłaby wyglądać przeciętna historia o dorastaniu nastolatków, ich problemach, miłościach i gniewie. Ale w To nie jest ok mamy coś jeszcze. Coś co wyróżnia samą Syd i cały serial – wspomniany wcześniej element sci-fi. Otóż Syd zaczyna tracić kontrolę nad gniewem. Zauważa, iż w momencie gdy jest wzburzona potrafi poruszać przedmiotami na odległość. Początkowo słaba moc przeradza się w niczym niekontrolowaną super moc. Już nie tylko może poruszać przedmiotami (telekineza) ale niszczyć dosłownie wszystko wokół siebie. Jej wybuchy sprawiają, iż stara się kontrolować gniew tak aby nikogo nie skrzywdzić – boi się tego. Czy jej się to uda ? Przekonacie się sami oglądając sezon do samego końca (koniec będzie mocny).

O serialu:
Tytuł oryginalny:
I’m not ok with this
Data premiery: 26.02.2020
Gatunek: Sci-fi | fantasy
Odcinki: 7
Reżyseria: Jonathan Entwistle, Christy Hall
Aktorzy: Sophia Lillis, Wyatt Oleff, Sofia Bryant

WSPOMÓŻ SERWIS

>> Prosimy - oceń nasz post <<

Średnia ocena 4.6 / 5. Liczba ocen: 99

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here