HDPS802BL

Najtańsze na rynku douszne słuchawki bezprzewodowe jakie udało mi się odszukać …

Dziś testujemy chyba najtańsze na rynku “sportowe” douszne bezprzewodowe  słuchawki. W pierwszej kolejności należy jasno  jasno stwierdzić, iż nie jest to sprzęt dla audiofilii – nawet biegających;). Poniżej moja recenzja produktu MANTA Bluetooth HDPS802BL.

Słuchawki MANTA Bluetooth HDPS802BL

  1. Wygląd – sam w sobie nie jest taki zły. Zakupiony przeze mnie model jest w kolorze jasno niebieskim. Kabel łączący słuchawki jest wąski, plaski w pełni elastyczny.  Same słuchawki wyglądają zgrabnie i jak naz swoją cenę solidnie. Mankamentem są słabej jakości gumki – które nie są ani wygodne ani zbyt ładne. 
  2. Wygoda użytkowania – samo nałożenie słuchawek na uszy może sprawić trochę kłopotu. Nie są idealnie wyprofilowane a ich dopasowanie dosyć trudne. Trzeba mocno umieścić je w uszach  – niemniej nie miałem problemu z ich wypadaniem podczas biegania.
    Minusem jest tu brak klipsa mocującego jednostkę główną do ubrania. Podczas biegania potrafi obijać się o ciało co sprawia obluzowanie się słuchawek w uszach. Rozwiązaniem okazało się schowanie jednostki pod koszulę – niemniej czasem i tak wypadała.  Samo sparowanie urządzenia z telefonem nie sprawiło problemu.

    NAJWAŻNIEJSZA KWESTIA – DŹWIĘK:  3. Jakość dźwięku – tutaj no cóż w cenie trzydziestu kilku zł uzyskanie super jakości dźwięku byłoby raczej niemożliwe. I tak jest w tym przypadku. Słuchawki Manta HDPS802BL nie są jednak najgorsze pod tym względem – dźwięk jest co prawda płaski, głośność też nie największa niemniej podczas biegania pozwoliło mi to na wyłączenie się z otoczenia. Muszę przyznać, że używałem (dawno dawno temu…) dużo gorszych słuchawek. Nie posiadają oczywiście obsługi APTx – nie ta cena i nie ta półka. 

  4. Bateria – producent podaje, iż bateria starcza do 4h. Mi udało się korzystać z nich około 2 i pół godziny. Jest to i tak dobry wynik zważywszy na fakt, iż kupiłem je do biegania a biegam zazwyczaj znacznie krócej. 

Pełną specyfikacje słuchawek znajdziecie na stronie producenta MANTA


W miarę dobry wygląd, dźwięk odpowiedni do ceny, przyzwoita bateria

Podsumowując jednym zdaniem – czy wydatek 39 zł w markecie na słuchawki bluetooth Manta ma sens?

Dla mnie tak – używam ich do biegania a biegam rzadko 🙂

 


Szczegóły:
Bluetooth – TAK
Czułość – 96±3dB (przy 1KHz 0.5Vrms)
Długość przewodu – 70 cm
Impedancja: – 16Ω
Pasmo przenoszenia – 20~20000 Hz
Wbudowany mikrofon – tak
Wielkość głośnika – 10 mm
Zasięg urządzenia – 10 m

WSPOMÓŻ SERWIS

>> Prosimy - oceń nasz post <<

Średnia ocena 3 / 5. Liczba ocen: 199

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here