Nvidia RTX 2070
Nvidia RTX 2070

PC Gaming | Nvidia RTX 2070 | RECENZJA

Prezentacja karty miała już jak wiecie miejsce. Przejdźmy zatem do testów wydajności. Czego tak naprawdę możemy się spodziewać po nowym dziecku Nvidii?. No i najważniejsze czy karta okaże się lepsza w pojedynku z Geforce GTX 1080.


Karta jest wyposażona w układ graficzny Nvidia Turing TU106 z 2304 rdzeniami CUDA i dysponuje 8 GB pamięci GDDR6 256-bit. Do sprzedaży ma trafić oficjalnie 19 października. W sieci udało się trafić na test pokazujący wyniki wydajności. Został on przeprowadzony w benchamrku 3Dmark Time Spy. W konfiguracji został wykorzystany procesor Intel Core i7-8700K.

Test kart graficznych -  RTX 2080 TI, RTX 2080 i RTX 2070

Test od góry RTX 2080 TI, RTX 2080 i RTX 2070

Wyniki pokazują że platforma uzyskała 8151 punktów można więc wnioskować, że RTX 2070 ma lepsze osiągnięcia od modelu GeForce GTX 1080

Poniżej tabela pokazująca specyfikację poszczególnych kart z serii RTX

Parametry nowych kard graficznych Nvidia RTX
Parametry nowych kard graficznych Nvidia RTX


Prawdziwa wydajność karty na obecną chwilę jest mało znana. Wiadomo na pewno, że model ten powinien doskonale obsłużyć scenariusz wykorzystujący ray tracing oraz wygładzanie DLSS. Producenci nie są skłonni na obecną chwilę chwalić się swoimi wersjami GeForce’a RTX 2070.

Karta w wersji referencyjnej został ustalona na kwotę 2799 złotych, ale najtańsze wersje będą trochę tańsze ok. 2500 złotych. Karty mają wprowadzić ogromną rewolucję i wiele wskazuje na to że tak się stanie. Chociaż ja jako gracz nie do końca jestem przekonany, że będzie to ogromne wydarzenie.

Nasuwa się w tej kwestii bardzo ważne pytanie, czy pojawienie się kart z serii RTX wpłynie na obniżkę cen kart z serii GTX.

Nvidia RTX 2070 | Nasza opinia

Nie ma się co czarować cena kart nowej generacji nie jest mała. Dla gracza najważniejszy jest produkt który będzie proporcjonalny względem ceny co do oferowanej jakości. Prezentacja, która odbyła się podczas konferencji GeForce Gaming Celebration pokazała piękne animacje, które naprawdę mogły nacieszyć oko. Niemniej  pokazy gier nie zrobiły już takiego wrażenia. Nie chodzi o to, że były złe. Elementy na które zwrócono szczególnie uwagę (np. podczas prezentacji Battlefield V) nie są dla potencjalnego gracza najważniejsze. Oczywiście o ile w ogóle będzie miał czas je dostrzec mowa tu np. o pięknych rozbłyskach po wybuchach albo zwrócenie uwagi na spojrzenie przeciwnika podczas ostrej wymiany ognia.

Pewnie niektórzy zarzucą mi, że mam problem z oczami albo jestem wręcz ślepy. Ja mam po prostu obawy, że w ciągu dalszej rozgrywki te efekty odejdą najnormalniej w niepamięć. Na pocieszenie zostają nam słowa prezesa Nvidii, który twierdzi, że żadna inna karta nie jest w stanie osiągnąć takiego wyniku w 4K jak RTX. Czas pokaże …WSPOMÓŻ SERWIS

>> Prosimy - oceń nasz post <<

Średnia ocena 0 / 5. Liczba ocen: 0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here