Counter Strike | Global Offensive
Counter Strike | Global Offensive

PC Xbox360 PS3| FPP/AKCJA | RECENZJA

Gdy myślimy o świetnej grze z kooperacją i drużyną, z którą się dogadamy czy mówimy CS? Oczywiście, że nie ! A może jednak ? Oto Counter Strike: Global Offensive. Kontynuacja serii Counter Strike zaczynającej się od roku 1999.  Umiejętności przydają się tu tak samo jak komunikacja z drużyną.

Tryby gry w CS:GO

  • Uproszczony:

    Tryb jak z nazwy wynika jest uproszczony. Darmowa kamizelka i hełm na początek rundy plus przenikanie przez graczy. Tryb ten posiada 15 rund i pierwsza drużyna, która dotrze do wygranych 8 wygrywa. Na raz może grać tutaj nawet do 20 osób ( 10 vs 10 ). Mamy do wyboru trzy pule map i Dust 2 (ponieważ dlaczego nie).
Counter Strike Global Offensive | Tryb gry uproszczony
Counter Strike Global Offensive | Tryb gry uproszczony

Dwie pule map czyli Grupa Sigma , Grupa Delta i Dust 2 to mapy z trybem
rozbrajania bomby. W skrócie terroryści muszą zabić wszystkich anty-terrorystów bądź wysadzić bombę w wyznaczonym do tego miejscu tj. Bombsite A lub B. Antyterroryści muszą zabić terrorystów, rozbroić podłożoną bombę albo poczekać aż terrorystom skończy się czas w rundzie i nie zdążą podłożyć bomby.

W ostatniej puli map czyli Zakładnicy tak jak z nazwy wynika anty-terroryści muszą uwolnić zakładników przetrzymywanych przez terrorystów przed upłynięciem czasu. Jest to w pełni luźny tryb gdzie ludzie zwykle grają bez większej „spiny” niż na trybie turniejowym. Jest bardzo dobry na rozgrzewki czy na zabawę ze znajomymi.

  • Deathmatch:

Losowe odradzanie się i kupowanie wszystkich broni za darmo. Gra drużyna na drużynę tylko z limitem czasowym gdzie patrzy się tylko na siebie. To ty strzelasz i próbujesz się wspiąć na szczyt tabeli punktów. Punkty dostaje się za zabicie przeciwnika. Więcej punktów można otrzymać gdy będzie się używać broni bonusowej. Pula map jest taka sama jak w przypadku trybu uproszczonego.

Kolejne tryby gry…

  • Tryb turniejowy:

Najważniejszy dla wielu tryb gdzie zdobywamy RANGĘ. Jest to swojego rodzaju ocena jak dobrze nam idzie gra w Csa. Nie zawsze oczywiście pokazuje prawdziwe umiejętności, ponieważ zależy ona też od drużyny, z którą się gra. W tym trybie gramy 5 vs 5 przez maksymalnie 30 rund po 2 minuty każda. Kto pierwszy zdobędzie 16 rund wygrywa. Jest tu możliwy remis gdy będzie 15 do 15.
Map do wybory jest osobno 11 i dzielą się na: Tryb z bombą – Mirage, Cache, Inferno, Overpass, Train, Nuke, Dust 2, Cobblestone, Canals. Tryb z zakładnikami – Office i Agency.

Jest to najbardziej taktyczny tryb. Komunikacja tu to podstawa. Oczywiście jak to w CS:GO bywa często jej nie ma i rage jest wtedy wszechmocny. Warto jest mieć tu czterech znajomych, którzy pograją z tobą. Należy też tu uważać. Możliwość natrafienia na smurfa czyli osobę z wyższej rangi, która kupiła drugą grę na inne konto i zabawia się na niższych może zepsuć grę niektórym. Tak samo jak sami oszuści używający niedozwolonych programów typu aimbot / wallhack / esp / skrypty na bhop. To tylko parę z wielu dostępnych ułatwień. Valve próbuje zaradzać nielegalnym graczom jak najbardziej lecz zawsze jakiś się przedostanie.

Counter Strike GO 2012
Counter Strike GO 2012
  • Gry wojenne:

Mamy to do wyboru trzy tryby:


Wyścig zbrojeń też zwany gun game. Gra na małej mapie gdzie wszyscy
rozpoczynają gre z tą samą bronią. Przy zabiciu przeciwnika dostajemy kolejną broń. Celem jest dojście do ostatniej broni czyli do złotego noża. Do zwycięstwa jest nam potrzebne jedno zabicie właśnie z tego noża.


Demolka to tryb podobny do uproszczonego tylko z ograniczoną pulą map gdzie celem jest tylko wysadzenie bomby lub anihilacja drużyny przeciwnej. Dostępne mapy to: Lake, St. Marc, Sugarcane, Bank, Safehouse, Shortdust.


Latający skaut czyli najbardziej rozrywkowy z tych wszystkich. Gra drużyna na drużynę. Mamy tylko skauta i zmniejszoną grawitację. Latamy i strzelamy. Mamy do wyboru cztery małe mapy typu: Shoots, Dizzy, Lake i Safehouse.

  • Skrzydłowy:

Jeden z nowszych trybów. I uwaga jest tu też ranga ! Tak dwie rangi w CS:GO. Gra się tutaj krótszy mecz 2 vs 2 na zmniejszonych mapach „bombowych”. Zmniejszenie ich polega na ograniczeniu ich do jednego bombsite’u i zamknięciu części mapy. Maksymalnie 16 rund. Pierwszy do 9 wygrywa. Jest możliwy remis przy sytuacji 8 do 8. Poza tym jest to tryb podobny do turniejowego. Dostępne mapy to: Inferno, Overpass, Cobblestone, Train, Nuke, Shortdust. Rialto, Lake.

  • Szkolenie i gra offline:

Jest możliwe wybór szkolenia gdzie poznamy podstawy gry. Jest możliwość
zrobienia gry offline gdzie będziemy grać przeciwko botom (gracz kontrolowany  przez komputer). Bez problemu ustawimy tak każdy tryb jaki jest dostępny normalnie online. Przy niektórych co prawda będzie potrzeba użycia paru komend, ale czego nie ma w internecie.


No i najważniejsze: Serwery społeczności– serwery zakładane przez społeczność. Idące przez tryby imitujące turniej czy deathmatch do trybów, które są idealne na rozluźnienie np. surf czy bhop. Warto przetestować każdy tryb na serwerach społeczności bo jest ich dużo.

Counter-Strike: Global Offensive  | nasza opinia.

Gra do, której się wraca nie ważne jak bardzo się na nią wczoraj wkurzyłeś. Wiele map, cała społeczność, eventy eSport i reszta rzeczy przyciąga do niej wszystkich ludzi z całego świata. Nie jest nawet bliska ideałowi. Zdarzające się lagi, oszuści czy wrzeszczące dzieci. Tak jak wcześniej denerwujesz się czy nie to i tak dobra gra na dużą ilość spędzonego czasu przed kompem samemu lub z kumplami czy koleżankami. Polecam każdemu.

Podsumowanie:
Nazwa: Counter-Strike: Global Offensive
Wydawca: Valve Corporation
Tryb gry:  single | multiplayer
Data wydania: 21 sierpnia 2012
Oficjalna strona gry : Counter-Strike: Global Offensive
Typ gry: strzelanka pierwszoosobowa

WSPOMÓŻ SERWIS

>> Prosimy - oceń nasz post <<

Średnia ocena 3.9 / 5. Liczba ocen: 122

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here