Gatunek: sci-fi | NETFLIX | NIEMCY | 2021.

Plemiona Europy to sześcioodcinkowy niemiecki serial o postapokaliptycznej Europie. Rok 2074 – wiele lat po blackout’cie, który nastąpił w 2029 roku i cofnął cywilizację do średniowiecza. Nikt nie zna kto lub co spowodowało totalny upadek naszej cywilizacji. Państwa upadły, społeczeństwa się rozpadły. Europa podzieliła się na setki/tysiące małych plemion, które stały się substytutem państwa. Nastąpił czas walk plemiennych, upadku cywilizacji.

Plemiona Europy | Tribes of Europa - sezon 1.
Plemiona Europy | Tribes of Europa – sezon 1.

Źródlanie, Wrony, Szkarłatni.

W serialu przeplatają się losy trzech plemion.
Źródlanie – małe kilkudziesięcioosobowe plemię, żyjące w lesie w zgodzie z naturą. Ich głównym sposobem przeżycie jest unikanie innych plemion i totalna izolacja oraz samowystarczalność. Są zamknięci niemniej pokojowo nastawieni.
Wrony – duże agresywne plemię, którego celem jest ekspansja, podbijanie i zniewalanie innych plemion. Są to wojownicy zwani BOZAMI. Jeżdżą konno, są pomalowani na czarno. Nie lękają się śmierci, są bezwzględni, mordują kobiety, dzieci. Ci, których nie zabiją zostają ich niewolnikami (w serialu określani jako “wolnicy”) pracującymi w fabrykach.
Szkarłatni – wrogowie Wron, chronią inne mniejsze plemiona niemniej nie bezinteresownie. Zbierają daniny za ochronę. Ich celem jest odbudowa Europy i cywilizacji. Głównym i śmiertelnym wrogiem są Wrony.

Plemiona Europy – sezon 1 | Trailer.

Atlanci – wypadek, który zmienia wszystko.

Istnieje również tajemniczy lud Atlantów – zaawansowani technologicznie, dysponujący tajemniczym sześcianem. Katastrofa ich statku kończy spokojne życie Źródlan. Od tej pory akacja koncentruje się wokół trzech młodych członków plemienia. Trójka rodzeństwa, Liv (Confurius), Elja (Rashed) i Kiano (Sakraya) musi stawić czoła śmiertelnym zagrożeniom.

Liv (Confurius), Elja (Rashed) i Kiano (Sakraya) - Plemiona Europy - sezon 1.
Liv (Confurius), Elja (Rashed) i Kiano (Sakraya) – Plemiona Europy – sezon 1.

Brutalność, walka, misja.

Serial jest dość brutalny z szybką akcją – mamy tu dużo walki, morderstw i scen śmierci. Istnieje podział na trzy wątki – Liv, która chce uratować rodzinę, Elja który ma misje, od której zależy los Europy oraz Kiano, który musi walczyć o przetrwanie w wrogim środowisku.

6 odcinków to niewiele i czekam na drugi sezon. Ogólnie ogląda się go całkiem przyjemnie. Zobaczymy czy nie zrobią z niego drugiego THE 100.

 

O serialu:
Tytuł oryginalny:
Tribes of Europa
Data premiery: 19.02.2021
Gatunek: Sci-fi
Twórca: Philip Koch
Aktorzy: Emilio Sakraya, Henriette Confurius, David Ali Rashed

WSPOMÓŻ SERWIS

>> Prosimy - oceń nasz post <<

Średnia ocena 4.7 / 5. Liczba ocen: 119

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here