Obecnie rejestrując się na platformie nowi Klienci z Polski otrzymują komunikat:
W Twoim kraju nie oferujemy obecnie bezpłatnego okresu próbnego. Aby rozpocząć członkostwo, odwiedź witrynę Netflix.com, wybierz plan i preferowaną opcję płatności, wprowadź adres e-mail, wpisz hasło, a potem zacznij oglądać.

Do tej pory mogliśmy korzystać z 30 dniowego okresu testowego i dopiero wtedy zdecydować czy chcemy płacić za usługę.

Skąd ta nagła zmiana polityki i dlaczego dotyczy tylko Polski?

Netflix tłumaczy się testowaniem jak taka zmiana wpłynie na odbiór serwisu. Z uwagi na fakt, iż dotyczy to tylko naszego kraju pojawiły się jednak inne tłumaczenia podawane przez internautów. Nasi rodacy nadużywali bowiem testowania i znaczna ilość kont rejestrowana była na fikcyjne dane, podając np wirtualne karty pre-paid’owe, które z łatwością można dziś wygenerować na serwisach typu Scrill czy też EcoPayZ.

Netflix kończy z bezpłatnym 30-dniowy okresem testowmy w Polsce.
Netflix kończy z bezpłatnym 30-dniowy okresem testowmy w Polsce.

Januszowy Business na darmowych kontach.

Na Allegro kwitł handel takimi kontami. Rejestrując darmowe konto Janusz sprzedawał je 5 osobom po 10 zł. Zarabiał 50 zł minus prowizja nie inwestując nic. Skoro karty wirtualne można generować za darmo i w każdym momencie to można sobie wyobrazić jaką skalę przyjął cały proceder.

Jaka jest prawda pokarze czas. Jeśli jest to tylko testowanie to NETFLIX może się z tego po pewnym czasie wycofać. Jeśli było to podyktowane aspektem ekonomicznym to raczej już w kraju nad Wisłą nie potestujemy sobie darmowego oglądania. Ciekawe czy za przykładem NETFLIXa nie pójdą inne serwisy?


WSPOMÓŻ SERWIS


>> Prosimy - oceń nasz post <<

Średnia ocena 1 / 5. Liczba ocen: 1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here